DIY

Drewniany chustecznik domek

Chustecznik malowany markerem do drewna

Dziś propozycja dla osób, które lubią malować, jak można ozdobić samemu drewniany chustecznik. Kusił mnie od jakiegoś czasu motyw domu / kamienicy, w końcu przystąpiłam do realizacji. Czego potrzebujemy?

  • drewniany chustecznik – szukaj w sklepach z produktami drewnianymi do decoupage’u, np. w Paper Concept,
  • marker do drewna, np. Pilot Pintor,
  • ołówek (opcjonalnie),
  • wzór (opcjonalnie),
  • lakier bezbarwny (matowy lub błyszczący).

Kto ma motyw wymyślony w głowie i nie boi się błędów malunku, może od razu przystąpić do dzieła markerem. Ja szukałam wzorów domów w Internecie, a ostatecznie zainspirowałam się poszewką z Pepco, która miała idealne domki. Narysowałam je ołówkiem, dodając elementy od siebie, np. kota, rower, latarnię. Zastanawiałam się nad motywem panienki w okienku i podglądającego ją kawalera, a na innej ścianie rozwieszonego prania, ale ostatecznie zrezygnowałam z tych pomysłów, żeby przede wszystkim widoczny był domek jako taki.

U góry pudełka na chusteczki narysowałam dachówki. Wylot miał za zadanie imitować komin, aby chusteczka unosiła się z niego niczym dym. Wylot w moim chusteczniku jest trochę za szeroki, lecz jednocześnie jest praktyczny. Póki co pozostanę przy obecnej wersji.

Gdy byłam zadowolona z wzoru ołówkiem, dopiero przystąpiłam do realizacji markerem (wtedy nie ma już odwrotu…). Gdy wyschnie, malunek można utrwalić lakierem bezbarwnym.

PS. Kto nie czuje się na siłach, by malować samodzielnie, może przenieść na drewno wymyślony wzór np. za pomocą wydruku i nitro lub przy użyciu kalki technicznej i żelazka. Wówczas pozostaje już tylko zabezpieczenie pudełka lakierem.

Macie w swoich domach zdobione chusteczniki? A może wystarczą Wam kolorowe kartoniki ze sklepów (często bardzo ładne)?

Pozdrawiam,
@blackdoghouse.blog

PS. Jeśli chcecie poznać kolejne inspiracje, jak ozdobić drewniany chustecznik, zapraszam do lektury wpisu Na prezent

Chustecznik domek z oknami, drzwiami i kominem.
Tył pudełka na chusteczki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o