SALON

Doniczki na nóżkach

Modne doniczki na nóżkach różne rodzaje

Kwiaty są tymi elementami wystroju wnętrz, które nigdy nie wychodzą z mody. Zdarza się, że niektóre odmiany są bardziej popularne w danym czasie, lecz ogólnie roślinność towarzyszy nam w domach bez względu na ich wystrój. To, co się zmienia, to otoczka roślin: doniczki, osłonki, kwietniki. One już podlegają modom. Aktualnie widzę, że dużą popularnością cieszą się doniczki wiszące, a także stojące na nóżkach. Przyjrzałam się tym ostatnim i bardzo oryginalne przykłady znalazłam w polskich sklepach. Zobaczcie sami!

Zalety doniczek na nóżkach

  • Sprawdzają się przy roślinach o dłuższych, zwisających liściach – nie będą leżeć na parapecie.
  • Pozwalają na ciekawe komponowanie roślin na parapecie – stopniowanie ich wysokością.
  • Zapewniają lepszą ekspozycję na słońce roślin światłolubnych.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron sklepów internetowych i są ich własnością. Poniżej odnośniki do sklepów – oferta aktualna na 03.2020 r.

Doniczki trójnogi – czarki

Doniczki na nóżkach w naturalnych barwach tworzy artystka z Warszawy (pracownia Ochra Ceramika). Nazywa je naczynkami osobistymi. Spójrzcie, jak oryginalnie wyglądają w nich oplątwy!

Ceramiczne doniczki na nóżkach od Ochra Ceramika.
Źródło foto: instagram.com/ochra.ceramika/

Przyciągający uwagę złoty trójnóg znalazłam z kolei w ofercie sklepu Styl Dekor (dostępny jest też w wersji srebrnej).

Złota i srebrna doniczka na nóżkach ze sklepu Styl Dekor
Źródło foto: styldekor.pl

Doniczki na drewnianych nogach

Pozostając w temacie trójnogów – co powiecie na takie drewniane nóżki? Moim zdaniem w połączeniu z ceramiczną, zdobioną górą prezentują się pięknie. Drewniane nogi są sprytnym sposobem na odświeżenie wyglądu, np. mebli, nie dziwię się zatem, że zostały wykorzystane także przy doniczkach. Prezentowane doniczki na drewnianych nogach pochodzą ze sklepu Styl Dekor.

Białe, czarne i szare doniczki na drewnianych nóżkach
Źródło foto: styldekor.pl

Doniczki – części ciała

Przyznaję, że mam słabość do doniczek, które nawiązują do części ciała. Wszelkie doniczki z motywem głowy, nóg czy rąk są mile widziane w moim domu (zapraszam!). Dlatego momentalnie zwróciły moją uwagę zabawne doniczki na nóżkach – buciki z pracowni Bańka & Przepiórka. Motyw kaloszy oraz soczyste kolory sprawiają, że takie osłonki będą ciekawie prezentować się w pokoju dziecięcym. Nie zamykajmy się jednak z nimi koncepcyjnie w tym pomieszczeniu – w kuchni, salonie czy sypiali spiszą się również bardzo dobrze. Wszystko zależy od całościowego pomysłu na aranżację.

Doniczki buciki od Bańka & Przepiórka
Źródło foto: banka-przepiorka.pl

Ciekawa propozycja podwyższonej doniczki pochodzi ze sklepu Casa Carina. Znajdziemy tam doniczkę w kształcie kuli, której podstawą są ręce. W sklepie są do wyboru dwie wysokości (13,5 oraz 16,5 cm) oraz dwa kolory (czerń i biel).

Kuliste doniczki - podstawa ręce - sklep Casa Carina
Źródło foto: casa-carina.com.pl

Jak w dziecięcej piosence: “Ręce były? Były! Nogi były? Były! A twarze? Twarzy nie było…”. A te znajdziemy na doniczkach tworzonych ręcznie przez pracownię poLEPIONE. W serii “Rodzina” znajdziemy m.in. tańczącego Stasia oraz głowę rodziny, Zdzisława.

Doniczki na nóżkach twarze z pracowni poLEPIONE.
Źródło foto: decobazaar.com/polepione

Doniczki na nóżkach z motywem twarzy znajdziemy też w ofercie SfMeble – dostępne są tam doniczki Face Imprint w różnych wymiarach:

Doniczka twarz beżowa Face Imprint Sfmeble
Źródło foto: sfmeble.pl

Doniczki na nóżkach w kształcie walca

Nóżki mogą także przypominać słupek, przez co doniczka nabiera charakteru retro. Myślę, że białe doniczki z pracowni M2K sprawdzą się jednak we wnętrzach w różnych stylach. Zobaczcie, jak pięknie wyglądają w grupie:

Białe doniczki na nóżkach w kształcie walca / słupka.
Źródło foto: pakamera.pl (sprzedawca M2K Ceramika)

Ta doniczka gościła już kiedyś u mnie na blogu (we wpisie o żółtych dodatkach do domu), ale tu jak najbardziej warto pokazać ją ponownie. Żółta doniczka na nóżkach Gerard z oferty SfMeble:

Żółta doniczka na nogach Sfmeble
Źródło foto: sfmeble.pl

Zwierzęce doniczki na nóżkach

Moje serce, jak wiadomo, należy do psów, więc Azorek nie miał żadnego problemu, żeby je skraść. Na Pakamerze znajdziecie tych urwisów z pracowni Lamabo w różnych kolorach i rozmiarach:

Doniczka na nóżkach piesek Azorek z pracowni Lamabo
Źródło foto: pakamera.pl (sprzedawca Lamabo)
Ręcznie robiona doniczka na nóżkach biały pies Azorek Lamabo
Źródło foto: pakamera.pl (sprzedawca Lamabo)

Oprócz psiaków w ofercie Lamabo dostępne są także inne zwierzęce doniczki na nóżkach, np. niedźwiedź i nietoperz.

Czarna doniczka na nóżkach nietoperz do pokoju dziecka
Źródło foto: pakamera.pl (sprzedawca Lamabo)

Doniczka na jednej nóżce

A może zamiast kilku nóg – jedna? Granatowo-biała doniczka w pionowe pasy o wymiarach 7 cm x 10,5 cm z wrocławskiego sklepu Leśny Słój.

Doniczka na nodze w pionowe pasy
Źródło foto: laswsloiku.pl

Co sądzicie o tych propozycjach? Czy widzielibyście któreś z nich w Waszych domach?

Przyjemnego dnia!
@blackdoghouse.blog

PS. Jeśli szukacie doniczek wiszących, to piękne przykłady zebrałam dla Was w tym artykule: Doniczki wiszące do różnych typów wnętrz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o