DIY

Dekoracje na komunię – toppery do muffinek

Toppery do muffinek i ciasta.

Pozostajemy w temacie dekoracji komunijnego stołu – dziś o prostym detalu, który jest dopieszczeniem całości, a mianowicie o topperach do babeczek. Jak to mówią: “Diabeł tkwi w szczegółach”. Tak, to prawda, ale u nas tkwi… anioł, a dokładniej jego skrzydła. Pokażę Wam, jak szybko wykonać takie toppery do muffinek w domu. Oczywiście można je zamówić gotowe, ale frajdą jest wykonanie ich samemu i w dodatku za niewielkie pieniądze.

Co jest potrzebne?

  • papier biały lub jasny szary
  • wykałaczki
  • nożyczki
  • taśma 2-stronna
  • klej szkolny
Pikery do muffinek diy.

Toppery do muffinek skrzydła

Przede wszystkim skąd wziąć wzór skrzydeł? Można narysować je samemu lub znaleźć w czeluściach Internetu wzór udostępniony do użytku prywatnego. Ja często korzystam z banku zdjęć, grafik i ilustracji Pixabay. I tym razem udało mi się znaleźć skrzydła w kształcie, który sobie wymarzyłam => grafika wektorowa skrzydła do darmowego pobrania.

Pobrany wzór skopiowałam 27 razy na kartce A4. Następnie wycięłam wszystkie skrzydła, pozostawiając jednak miejsce złączenia każdej pary. To ważne miejsce mocowania skrzydeł do wykałaczek w kolejnym etapie. Do stworzenia 1 toppera potrzebne są 2 pary skrzydeł (razem stworzą przód i tył, by goście z różnych stron stołu zawsze widzieli rysunek piór, a nie miejsce klejenia do wykałaczki).

Na złączeniu jednej pary skrzydeł przykleiłam od wewnątrz cienki pasek taśmy 2-stronnej, a na nim kładłam wykałaczkę. Dzięki temu miejsce styku jest mocniejsze. Następnie smarowałam skrzydła klejem i przykrywałam całość drugą parą skrzydeł. Po sklejeniu skrzydeł rysunek piór powinien być widoczny z obu stron.

Toppery do muffinek na komunię i chrzest święty.

Wskazówka: ponieważ wykałaczki zwężają się na końcach, mocowałam skrzydła trochę niżej, a następnie obcinałam górną końcówkę obcążkami. Można tę czynność wykonać wcześniej i mocować skrzydła do odpowiednio skróconej wykałaczki.

Pikery do ciasta i babeczek - komunia święta, chrzest.
Toppery przed obcięciem końcówek.
Dekoracje komunijne do muffinek.
Gotowe skrócone toppery.

Toppery do muffinek z motywem skrzydeł to piękny dodatek nie tylko na komunijny słodki stół. Sprawdzą się doskonale także podczas przyjęcia z okazji chrzcin. Chcielibyście wykonać takie dodatki sami czy wolicie zamówić gotowe?

Pozdrawiam,
@blackdoghouse.blog

PS. Jeśli szukacie inspiracji na dekorację stołu na komunię, zapraszam Was do wpisu o winietkach na stół w kształcie łódek.

Toppery na muffinki - dekoracje na komunię.
Dekoracja stołu - komunia święta, chrzest.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o