DIY

Dekoracje komunijne – winietki na stół

winietki komunijne łódki

Sezon komunijny w pełni, przybywam więc z wpisem dla tych, którzy głowią się nad dekoracją stołu. Moją propozycją są winietki w nietypowym kształcie – łódki z żaglem. Zazwyczaj winietki mają postać złożonego na pół kartonika postawionego obok nakrycia. Łódka może być pozytywnym zaskoczeniem dla gości, a szybko i niedrogo można takie dekoracje wykonać w domu.

Winietki na stół w kształcie łódki – wskazówki

  • Dane gościa zapisane są na żaglu (biała kartka papieru A4 podzielona w formie tabeli, w poszczególne komórki wpisane, np. imię i nazwisko). U góry i u dołu każdego poziomego żagla wykonałam nieduże dziurki, w które wkładałam potem wykałaczkę. Otwory z dziurkacza do papieru były za duże, sięgnęłam więc po dziurkacz do skóry.
  • Masztem jest wykałaczka.
  • Łódka wykonana jest z papieru według popularnego schematu składania (zapewne każdy w dzieciństwie składał papierowe łódki). Format papieru A4. Wybrałam papier srebrny metalizowany Paper Concept 120g. Oczywiście dobierzcie kolor papieru do Waszej koncepcji kolorystycznej dekoracji komunijnej, by całość prezentowała się spójnie. Gdy będziecie mieć złożone łódki, pozostaje zrobić w nich dziurkę, najlepiej przekuwając łódkę w centralnym trójkącie wykałaczką od dołu do góry.

Taka winietka sprawdzi się na przyjęciu komunijnym zarówno w domu, jak i w restauracji. Łódka nawiązuje do popularnej pieśni “Barka” oraz Biblii, jest więc doskonałym komunijnym motywem. Co ważne, do środka można włożyć jakiś drobny upominek dla gości lub wsypać np. cukierki lub migdałki w białej czekoladzie. Winietka w kształcie łódki z pewnością ucieszy dużych i małych gości Waszego przyjęcia.

Oryginalne winietki komunijne diy.
Winietka łódka ze srebrnego metalizowanego papieru.

Co myślicie o takiej propozycji? Jakie winietki na stół wybralibyście na Wasze przyjęcie?

Pozdrawiam,
@blackdoghouse.blog

PS. Jeśli szukacie pomysłów na komunijny słodki stół, zapraszam serdecznie do artykułu Dekoracje na komunię – toppery do muffinek.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o