SALON

Leśne dekoracje – część 2

Kubek z paprotką i kubek z lisem.

Jeśli chcecie, aby Wasz dom sprzyjał wypoczynkowi od codziennego zgiełku, polecam dodatki nawiązującego do tematyki lasu. Najczęściej mają przyjazne, naturalne barwy i wywołują pozytywne skojarzenia z miejscem spokoju. Dziś przychodzę do Was z 2. częścią inspiracji – zachęcam do przypomnienia sobie wpisu Leśne dekoracje część 1. Zapraszam!

Kubki z leśnymi motywami

Nie ma jak wypić poranną kawę w pozytywnie nastrajającym kubku. Naczynia z leśnymi zwierzętami można kupić lub zrobić samemu za pomocą markerów dedykowanych do ceramiki (przykład u góry – dwa kubki mojego autorstwa).

Kubek z rysiem Jestem z lasu od Faramuszka.
Źródło foto: faramuszka.pl

Fotografie leśnych zwierząt

Leśna zwierzyna może nam także towarzyszyć w formie obrazu lub plakatu na ścianie. Fotografia wilka, jelenia czy lisa ciekawie będzie się prezentować w salonie (np. w pobliżu kominka, jeśli mamy takie szczęście) lub w sypialni.

Biało-czarna fotografia wilka w czarnej ramie.
Źródło foto: pixels.com

Bonusowo – inna forma dekoracji ściennej. Absolutnie nie popieram myśliwskich trofeów w postaci zwierzęcych głów czy poroża. Przekomarzeniem tego typu “ozdób” mogą być trofea wykonane ze sklejki.

Leśne dekoracje to np. poroże trofeum wykonane ze sklejki.
Źródło foto: pakamera.pl (sprzedawca Oh_deer Animal Wood)

Fototapeta las we mgle

Widok drzew jest kojący dla oczu – jeśli nie możemy pojechać na łono natury, sprawmy sobie widok lasu na co dzień. Fototapety wróciły do łask. Wielkoformatowe zdjęcie mglistego lasu jest niezwykle klimatyczne i tajemnicze.

Fototapeta las we mgle marki Redro.
Źródło foto: instagram.com/fototapety_redro.pl/

Plastry drewna na ścianę

Inną formą dekoracji ściennej nawiązującej do tematyki lasu są panele z pociętymi plastrami drewna. Ciekawie wyglądają na fragmencie ściany, wyspie kuchennej czy pod ladą barową. Mogą być wykorzystane także jako okładzina mebla, np. jako blat stołu (warto zabezpieczyć szybą). Trafiłam także na pomysł wykorzystania jako ekowycieraczka.

Panel dekoracyjny Castorama pocięte plastry drewna.
Źródło foto: castorama.pl

Drewniany świecznik na tealighty

Duży plaster drewna można przerobić na oryginalny świecznik. Za pomocą odpowiedniej otwornicy do drewna wykonujemy otwory o średnicy tealightu. Innym pomysłem na leśne świeczniki są brzozowe pieńki różnej długości – najlepiej, by miały niedużą średnicę. W każdym z pieńków wiercimy tylko 1 otwór.

Plaster drewna z otworami na tealighty.
Świecznik mojego autorstwa.
Świeczniki z brzozy na tealighty.
Źródło foto: homedit.com
Leśne dekoracje: pieńki brzozy różnej wysokości przerobione na świeczniki.
Źródło foto: instagram.com/woodworld_

Ścianka z pieńków brzozy

Pozostając w temacie pieńków brzozy – można za ich pomocą zrobić bardzo oryginalne rozdzielenie pokoju na strefy, np. oddzielić część wypoczynkową od stref ruchu. Mocując pieńki gęsto, uzyskamy efekt bardziej jednolitej ściany. Jeśli zależy nam na świetle i efekcie ażurowości, lepiej mocować brzozy w większych odstępach od siebie.

Pieńki brzozy w roli ścianki dzielącej pomieszczenie.
Źródła foto: wohnungeinrichten.diyhomedesigner.com oraz brit.co

Papier typu kraft

Do leśnego stylu pasują naturalne materiały, w tym papier typu kraft, tzw. szary papier (zawsze zastanawia mnie to określenie, bo dla mnie jest to papier brązowy…). Przykładowo wiszącą rolkę szarego papieru można wykorzystać jako przestrzeń do rysunków czy notatek. Papier kraft może być także tłem dla grafik np. z czarnymi lub zielonymi motywami. Pięknie prezentują się na nim motywy roślinne, np. paprotki.

Rolka papieru kraft zawieszona na ścianie jest polem do rysunków i notatek.
Źródło foto: lizmarieblog.com
Papier kraft z motywem paproci.
Źródło foto: etsy.com (sprzedawca everydaysaholiday)
Obraz w ramie "The pine family" (drzewa na papierze kraft).
Źródło foto: wearebrainstorm.com

“Papierowy wygląd” mają także osłonki na doniczki (ich materiał jest odporny na wodę i zabrudzenia, w wielu przypadkach nadaje się do prania) oraz większe usztywnione torby do przechowywania, np. dużych arkuszy biurowych lub zabawek dziecięcych.

Osłonki na doniczki w formie papierowych toreb.
Źródło foto: stripesandwalls.nl
Papierowe torby do przechowywania lub w roli osłonki na doniczkę.
Źródło foto: zakkia.com.au

Tekstylia w leśne motywy

Ostatnimi detalami, które chciałabym zaproponować w “leśnym klimacie”, są tekstylia, np. obrusy, serwety czy poszewki z motywem kojarzącym się z lasem. Tekstylia nie są kosztownymi dodatkami, a pozwalają na szybkie odświeżenie wnętrza. Możemy wybrać np. motywy leśnej zwierzyny lub roślinności. Mi szczególnie przypadła do gustu seria Ambition z motywem paproci.

Tekstylia z motywem paproci: poszewka, serwetki i obrus.
Źródło foto: dajar.pl

Czy któreś z pokazanych przeze mnie leśnych dekoracji przypadły Wam do gustu?

Pozdrawiam,
@blackdoghouse.blog

PS. Niektóre zdjęcia zostały zaczerpnięte ze stron sklepów internetowych i są ich własnością. Oferta aktualna na 04.2019.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o