Jeśli chcecie, aby Wasz dom sprzyjał wypoczynkowi od codziennego zgiełku, polecam dodatki nawiązującego do tematyki lasu. Najczęściej mają przyjazne, naturalne barwy i wywołują pozytywne skojarzenia z miejscem spokoju. Dziś przychodzę do Was z 2. częścią inspiracji – zachęcam do przypomnienia sobie wpisu Leśne dekoracje część 1. Zapraszam!
Kubki z leśnymi motywami
Nie ma jak wypić poranną kawę w pozytywnie nastrajającym kubku. Naczynia z leśnymi zwierzętami można kupić lub zrobić samemu za pomocą markerów dedykowanych do ceramiki (przykład u góry – dwa kubki mojego autorstwa).
Fotografie leśnych zwierząt
Leśna zwierzyna może nam także towarzyszyć w formie obrazu lub plakatu na ścianie. Fotografia wilka, jelenia czy lisa ciekawie będzie się prezentować w salonie (np. w pobliżu kominka, jeśli mamy takie szczęście) lub w sypialni.
Bonusowo – inna forma dekoracji ściennej. Absolutnie nie popieram myśliwskich trofeów w postaci zwierzęcych głów czy poroża. Przekomarzeniem tego typu “ozdób” mogą być trofea wykonane ze sklejki.
Fototapeta las we mgle
Widok drzew jest kojący dla oczu – jeśli nie możemy pojechać na łono natury, sprawmy sobie widok lasu na co dzień. Fototapety wróciły do łask. Wielkoformatowe zdjęcie mglistego lasu jest niezwykle klimatyczne i tajemnicze.
Plastry drewna na ścianę
Inną formą dekoracji ściennej nawiązującej do tematyki lasu są panele z pociętymi plastrami drewna. Ciekawie wyglądają na fragmencie ściany, wyspie kuchennej czy pod ladą barową. Mogą być wykorzystane także jako okładzina mebla, np. jako blat stołu (warto zabezpieczyć szybą). Trafiłam także na pomysł wykorzystania jako ekowycieraczka.
Drewniany świecznik na tealighty
Duży plaster drewna można przerobić na oryginalny świecznik. Za pomocą odpowiedniej otwornicy do drewna wykonujemy otwory o średnicy tealightu. Innym pomysłem na leśne świeczniki są brzozowe pieńki różnej długości – najlepiej, by miały niedużą średnicę. W każdym z pieńków wiercimy tylko 1 otwór.
Ścianka z pieńków brzozy
Pozostając w temacie pieńków brzozy – można za ich pomocą zrobić bardzo oryginalne rozdzielenie pokoju na strefy, np. oddzielić część wypoczynkową od stref ruchu. Mocując pieńki gęsto, uzyskamy efekt bardziej jednolitej ściany. Jeśli zależy nam na świetle i efekcie ażurowości, lepiej mocować brzozy w większych odstępach od siebie.
Papier typu kraft
Do leśnego stylu pasują naturalne materiały, w tym papier typu kraft, tzw. szary papier (zawsze zastanawia mnie to określenie, bo dla mnie jest to papier brązowy…). Przykładowo wiszącą rolkę szarego papieru można wykorzystać jako przestrzeń do rysunków czy notatek. Papier kraft może być także tłem dla grafik np. z czarnymi lub zielonymi motywami. Pięknie prezentują się na nim motywy roślinne, np. paprotki.
“Papierowy wygląd” mają także osłonki na doniczki (ich materiał jest odporny na wodę i zabrudzenia, w wielu przypadkach nadaje się do prania) oraz większe usztywnione torby do przechowywania, np. dużych arkuszy biurowych lub zabawek dziecięcych.
Tekstylia w leśne motywy
Ostatnimi detalami, które chciałabym zaproponować w “leśnym klimacie”, są tekstylia, np. obrusy, serwety czy poszewki z motywem kojarzącym się z lasem. Tekstylia nie są kosztownymi dodatkami, a pozwalają na szybkie odświeżenie wnętrza. Możemy wybrać np. motywy leśnej zwierzyny lub roślinności. Mi szczególnie przypadła do gustu seria Ambition z motywem paproci.
Czy któreś z pokazanych przeze mnie leśnych dekoracji przypadły Wam do gustu?
Pozdrawiam,
@blackdoghouse.blog
PS. Niektóre zdjęcia zostały zaczerpnięte ze stron sklepów internetowych i są ich własnością. Oferta aktualna na 04.2019.
Dodaj komentarz